CYFERIUM®

KIM JESTEŚMY – EDUKACJA CYFROWA

Cyferium to polska platforma edukacyjna, której celem jest łączenie humanizmu i technologii w dobie gwałtownej transformacji cyfrowej poprzez budowanie kompetencji oraz świadomości społecznej we wszystkich obszarach przenikania nowych technologii.

Łącząc edukację, informacje i społeczność  tworzymy wartość, która umożliwia zaadoptowanie ciągłego zdobywania nowej wiedzy jako stylu życia i trwałego powiązania rozwoju zarówno osobistego jak i gospodarczego z innowacją.

Cyferium powstało w 2022 roku w Warszawie jako pionierski projekt stawiający opór powszechnej dezinformacji o rynkach tzw. kryptowalut. Oferując w języku polskim  rzetelną, holistyczną edukację na najwyższym światowym poziomie dodajemy naszą cegiełkę do budowania  społeczeństwa innowacyjnego.

NASZ EKOSYSTEM – GLOBALNY SYSTEM INNOWACJI

Nasi kontrybutorzy od lat czerpią z najnowszych trendów globalnych poprzez ich sukcesy zawodowe oraz edukacyjne, a także ich aktywność  w międzynarodowych stowarzyszeniach, grupach naukowych i organizacjach społecznych.

Innowacja to nasza tradycja a zarazem nasz naturalny habitat – dlatego na naszą pierwszą siedzibę wybraliśmy kampus innowacji CIC czyli polski oddział globalnej organizacji Cambridge Innovation Center, która zrzesza innowatorów, przedsiębiorców i organizacje społeczne, które razem tworzą ekosystem stymulujący rozwój i inspirujący do pozytywnych zmian.

Współpracujemy z kontrybutorami zarówno z Polski jak i z zagranicy dbając o utrzymanie parytetu perspektyw lokalnych i globalnych, tak aby nasz głos mógł być częścią debaty globalnej, ponieważ taka właśnie jest rewolucja technologiczna, której jesteśmy uczestnikami – globalna i uniwersalna.

Wspierając działania organizacji rządowych i społecznych, których cele są spójne z naszą misją staramy się dotrzeć do tych, którzy mogą się czuć wykluczeni z transformacji cyfrowej. W naszym ekosystemie jest miejsce dla wszystkich, którzy chcą wyjść jej naprzeciw.

 

NASZA MISJA CYFERIUM MANISFESTUM – POLITYKA JAKOŚCI

Bitcoin to symbol nowej rewolucji cyfrowej, którą zapoczątkował Internet. Technologia zakreśliła dla nas nowy horyzont i tym razem ten horyzont przesunie się naprawdę daleko. 

Jednak im szerszy horyzont, tym większe wyzwania i możliwości. Wierzymy w Twoje aspiracje i rozumiemy Twoje obawy, dlatego stworzyliśmy Cyferium – Twoją bezpieczną przystań na drodze do cyfrowej przyszłości.

Bitcoin powstał w 2008 roku w dobie wielkiego kryzysu finansowego – podczas gdy obywatele tracili wiarę w system bankowy, pojawił się pieniądz niezależny od wszelkich instytucji. Odpowiedzią na upadek zaufania miał być system, który zaufania nie potrzebuje – technologia blockchain. Usłyszeliśmy, że cyfrowy pieniądz ma nam dać wolność.

Ścierały się różne wizje nowego porządku społecznego – jedni mieli nadzieję na anarchistyczną utopię, inni na pełną autonomię. Debatując o przyszłości, zaczęliśmy bardziej refleksyjnie patrzeć na zmiany, które do tej pory Internet umożliwił. 

Zawsze myśleliśmy o Internecie jako o dobru publicznym i chcieliśmy mu ufać. Nie zauważyliśmy, kiedy to my staliśmy się produktem, a nasze dane pomogły zbudować nowe technologiczne imperia.

Blockchain to nie tylko pieniądz, to także decentralizacja, która może zmienić układ sił nie tylko w Internecie. Kontrola danych to nie tylko kontrola kapitału, ale przede wszystkim kontrola naszej rzeczywistości – algorytmy decydują o tym, co do nas dociera w Internecie. Paradoksalnie dzięki blockchainowi możemy tę kontrolę odzyskać albo ją całkowicie stracić. Suwerenny byt jednostki w przestrzeni wirtualnej to być może najważniejsze wyzwanie współczesnej generacji. Blockchain to kreacja, kontrola i monetyzacja wartości w Internecie – kolosalna zmiana, która daje nam ogromne możliwości.

Możemy dać ponieść się kolejnej fali innowacji albo aktywnie wyznaczać jej kierunek. Jesteśmy tu po to, abyś to Ty podejmował decyzje – nic o Tobie bez Ciebie.

Czytaj więcej>

FOUNDER – JOANNA KALMER

Ekspert w dziedzinie finansów cyfrowych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku finansowym.

Joanna rozpoczęła swoja karierę jako dealer walutowy i zdobywała doświadczenie jako Head of Treasury a potem doradca inwestycyjny pracując dla czołowych instytucji finansowych w Londynie.

Kiedy świat po raz pierwszy usłyszał o bitcoinie, Joanna zarządzała portfelem inwestycyjnym  jednego z największych funduszy na rynkach wschodzących. Jako profesjonalista z  doświadczeniem i dogłębną wiedzą o większości wymienialnych walut, Joanna w naturalny sposób zwróciła uwagę na innowację finansową, którą nazwano kryptowalutą.
W kolejnych latach zdobywała wiedzę i doświadczenie w dziedzinie technologii blockchain oraz cyberbezpieczeństwa  na czołowych uniwersytetach w USA i Wielkiej Brytanii,  jednocześnie współpracując z instytucjami finansowymi w obszarze finansów cyfrowych. W 2018 roku została zaproszona do prezentacji na temat kryptowalut dla Bank of England a także uczestniczyła w konsultacjach dotyczących uregulowania rynku krypto aktywów w Wielkiej Brytanii.

Łącząc profesjonalizm inwestycyjny oraz znajomość technologii Internetu Joanna aktywnie uczestniczy w inicjatywach mających na celu budowanie inkluzywności technologicznej i finansowej oraz przeciwdziałanie nieetycznym narracjom na temat innowacji krypto.

Joanna jest absolwentem  wydziału Finansów i Bankowości SGH a także posiada MBA z University of Chicago Booth School of Business oraz ACE z Massachusetts Institute of Technology (MIT).

 

KONTAKT

Pakiety dla firm:

Współpraca:

Inne:

Jeśli rozumiesz transformację WEB3 i podzielasz nasze wartości – dołącz do naszej misji!