CYFERIUM®

28 kwietnia 2024, 5:33 Autor: CFR

Stakowanie funduszy

Laser Digital, spółka zależna Nomury zajmująca się aktywami cyfrowymi,  wprowadza fundusz o nazwie Laser Digital Polygon Adoption Fund. Fundusz ten umożliwia inwestorom instytucjonalnym dostęp do zysków ze stakowania natywnego tokena MATIC w łańcuchu bloków Polygon Proof of Stake.

W sieci Polygon dokonano wielu emisji aktywów  instytucjonalnych i korporacyjnych. Rok temu Siemens wyemitował obligacje o wartości 60 milionów euro na blockchainie Polygon.

Amerykański fundusz Hamilton Lane również korzystał z Polygon przy emisji natywnych cyfrowo akcji jednego ze swoich funduszy z siedzibą w Luksemburgu. Ponadto JP Morgan i inni wykorzystali Polygon w ramach Project Guardian, singapurskiej inicjatywy, która umożliwia tradycyjnym instytucjom finansowym eksperymentowanie z publicznym blockchainem.

Firma nawiązała również współpracę z Kelp DAO w celu wprowadzenia ponownego stakowania cyfrowych funduszy Laser.

Kelp DAO to przyjazny dla użytkownika sposób na uczestnictwo w Eigenlayer. Ma ponad 850 milionów dolarów w TVL i ponad 40 000 re-stakerów. Laser twierdzi, że zapewnia „solidny kanał dla inwestorów instytucjonalnych, dzięki któremu mogą zagłębić się w dynamiczny rynek Ethereum”.