CYFERIUM®

28 kwietnia 2024, 1:02

Token BENJI wkracza do DeFi

Franklin Templeton – gigant w świecie finansów, który zarządza aktywami w wysokości ponad bilion USD dokonał kolejnego kroku w kierunki digitalizacji rynku finansowego.

Już w 2021 jako pierwszy w USA wykorzystał blockchain do potwierdzania transakcji oraz własności udziałów w swoim funduszu  Franklin OnChain US Government Money Fund (BENJI).

W tym tygodniu Franklin ogłosił, iż umożliwi transfery bezpośrednie (peer-to-peer) tokenów BENJI.

Bedą one teraz emitowane w sieci Polygon (warstwie 2 Ethereum)a także w sieci Stellar. Roger Bayston , odpowiedzialny za Digital Assets w Franklin Templeton mówi o tym, że ostatecznym celem działań funduszu jest stopniowa integracja funduszu BENJI z całym ekosystemem finansów zdecentralizowanych.

Niedawno inny gigant rynku finansowego BlackRock wprowadził na rynek tokenizacji swój fundusz pieniężny  BUILD, który w ciągu pierwszego miesiąca pozyskał 350 milionów USD. BlackRock i Circle współpracuj w celu stworzenia integracji pomiędzy BUILD i stablecoin USDC.

We wtorek dowiedzieliśmy się Archax i Ownr dokonały tokenizacji funduszu BlackRock ICS Traeasury Fund na Hedera Blockchain niezależnie od BlackRock, co daje początek nowemu trendowi tokenizacji aktywów emitowanych przez jednostki obce.