CYFERIUM®

Artykuł  

11 maja 2023, 1:45

Sotheby’s uruchamia platformę NFT

Za pośrednictwem sieci Ethereum i Polygon, dom aukcyjny oferować będzie, w modelu peer-to-peer, stokenizowane dzieła sztuki. Sotheby’s aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz rozwoju ekosystemu Web3 i dzięki uruchomieniu projektu w tym obszarze umożliwi kolekcjonerom oraz artystom zawieranie transakcji bezpośrednio między sobą. Platforma promuje ideę stawiania artystów w świecie sztuki na pierwszym miejscu. W witrynie udostępnione są ich prace, powiązana sieć, adres kontraktu, oraz ID tokena.

Częsta fragmentacja portfolio danego artysty na wielu platformach, utrudnia kolekcjonerom uchwycenie oferty w pełni. Dyrektor wykonawczy Sotheby’s Metaverse Sebastian Fahey przyznał, że planuje rozszerzyć obszary działaności obejmując sztukę współczesną, modę, muzykę czy sport. Wśród jednych z pierwszych zaprezentowanych artystów są m.in: Sam Spratt, Tyler Hobbs, Sarah Zucker.

Sotheby’s Metaverse zostało uruchomione w zeszłym roku z wizją wprowadzenia oferty w zakresie nowych sposobów odkrywania i kolekcjonowania aktywów w formie cyfrowej, od limitowanych edycji w postaci NFTs po unikalne dzieła artystów na nowo definiującym się rynku dzieł sztuki. Dzięki inteligentnym kontraktom transakcje są egzekwowane bez udziału pośrednika z opłatą transakcyjną w wysokości 2,5%.

Czy Sotheby’s stanie się wiodącym liderem oferującym usługi kupowania i sprzedawania unikalnych dzieł cyfrowych?