CYFERIUM®

Artykuł  

5 października 2022, 11:30 Autor: CFR

Tesla wyprzedaje bitcoin

Z raportów finansowych Tesli za drugi kwartał 2022 roku wynika, że firma dokonała bardzo znaczącej wyprzedaży swoich kryptoaktywów. W ostatnim kwartale Tesla zredukowała swoją pozycję w bitcoinach aż o 75%, sprzedając tokeny o wartości 963 milionów dolarów. Jednocześnie raport ujawnia, iż w posiadaniu Tesli jest nadal portfolio kryptoaktywów o wartości 219 milionów dolarów.

Jeszcze w lutym ubiegłego roku Elon Musk ogłosił plany dotyczące sprzedaży samochodów Tesla za bitcoiny. Wtedy też podano do informacji, że firma zakupiła bitcoiny warte ponad 1,5 miliarda dolarów.

Rynki nie zareagowały na dane z raportów, ponieważ dotyczyły one transakcji, które wydarzyły się kilka miesięcy temu. Niemniej zmiana podejścia Elona Muska do kryptowalut jest zauważalna. Elon jest postrzegany jako jeden z liderów krypto; jest też lepiej przygotowany do przeczekania dużej zmienności na rynku niż większość inwestorów. Fakt, iż tak znacznie ograniczył swoje portfolio, może wskazywać, że zima na rynku krypto potrwa jeszcze długo.