CYFERIUM®

Artykuł  

4 października 2022, 10:05 Autor: CFR

Największy polski bank w Metaverse!

PKO otworzył pierwszą wirtualną placówkę – kultowa Rotunda w WEB3.

PKO otworzył swoją wirtualną platformę w Decentraland i zamierza używać jej do rozwijania swoich kompetencji i budowania nowych rozwiązań z użyciem technologii blockchain.

Na początek będzie to głównie miejsce służące komunikacji z klientami i potencjalnymi pracownikami a także przestrzeń do nawiązania relacji z klientami, którzy są już uczestnikami Metaverse.

W przestrzeni wirtualnej będą odbywać się szkolenia eventy – takie jak obecna wystawa sztuki. W przyszłości być może stanie się to placówka obsługi wirtualnych klientów.

Paweł Gruza, Wiceprezes Zarządu PKO BP powiedział :

„ Branża technologiczna co kilkanaście lat przechodzi rewolucję, która całkowicie zmienia jej kierunki rozwoju. Metaverse w perspektywie dekady może stać się dla globalnej gospodarki impulsem rozwojowym takim, jak w przeszłości było pojawienie się komputera osobistego, Internetu czy smartfonów. Chciałbym, aby PKO Bank Polski był gotowy wykorzystać związane z tym szanse, a gdy Metaverse już dojrzeje – aby tak jak dotychczas, nadawał rytm w rozwoju technologicznym krajowego sektora bankowego i polskiej gospodarki. Droga do realizacji tego celu wiedzie przez gromadzenie wiedzy i doświadczeń budowanych podczas obecności w metaświecie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeniesienie naszej bankowej ikony, PKO Rotundy, do świata Metaverse i uruchomienie tam naszej pierwszej placówki”

To fantastyczna wiadomość, że największy polski bank dołącza do światowej czołówki technologii i jest gotowy na kolejną falę technologicznej rewolucji jako jeden z pierwszych w tej części Europy.  

Aby zobaczyć Rotundę w Metaverse kliknij w link.
(wymagany jest portfel cyfrowy).