CYFERIUM®

Artykuł  

21 października 2022, 5:08 Autor: CFR

Warner Bros wkracza do świata Web3

Gigant wśród producentów filmowych na świecie wprowadził na rynek swoją pierwszą kolekcję NFT. 

Inicjatywa Warner Bros Discovery Inc. i Eluvio umożliwia ponowne zaangażowanie społeczności fanów serii filmów „Władca Pierścieni” w nowym filmowym doświadczeniu. Eluvio umożliwiło wdrożenie NFT za pośrednictwem swojego blockchaina kompatybilnego z Ethereum.

Środowisko interaktywne jest dostępne do kupna od 21 października 2022 roku. Premiera uwzględnia dwa poziomy NFT – „Premiere Mystery Edition” zawierającego 10 000 przedmiotów kolekcjonerskich w cenie 30 USD za sztukę, a także „Premiere Epic Edition” zawierającego 999 przedmiotów kolekcjonerskich w cenie 100 USD za sztukę. Każdy token NFT daje kolekcjonerom możliwość oglądania rozszerzonej wersji filmu wraz z dostępem do specjalnych funkcji oraz odkrywanie przedmiotów kolekcjonerskich w rozszerzonej rzeczywistości (AR). 

Jest to pierwszy krok w branży „WB Movieverse”, który ma na celu tokenizację głównych produkcji z filmowego archiwum. W komunikacie prasowym, o partnerstwie z firmą blockchaionową, dyrektor generalna Warner Bros Jessica Schell powiedziała, że „ta inicjatywa ma ważne implikacje jako potencjalny nowy sposób obsługi dystrybucji filmów bezpośrednio do fanów”. Z kolei współzałożycielka Eluvio Michelle Munson uważa, że jest to możliwość dla fanów Władcy Pierścieni, aby „nabywać, uczestniczyć oraz handlować w epickim doświadczeniu medialnym, które niewątpliwie ich zaskoczy i zachwyci”.

Warner Bros wyznaczyło nową innowacyjną poprzeczkę w zakresie dystrybucji filmów eksperymentując z potencjałem Web3. Przywrócona z powrotem do świadomości kulturowej seria już zdążyła podzielić odbiorców, ponieważ temat NFT wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród społeczeństwa.

Dowiedz się więcej klikając w link 

(aby skorzystać z pełnego doświadczenia niezbędne jest utworzenia portfela cyfrowego Eluvio)