CYFERIUM®

Artykuł  

5 listopada 2022, 6:38 Autor: CFR

Wyborcy w USA zainteresowani krypto

Ponad 33% wyborców w USA ocenia stosunek  kandydata do krypto.

Debata wyborcza przed zbliżającymi się wyborami Midterms w USA coraz częściej zahacza o tematy krypto. Niektórzy komentatorzy wręcz sugerują, że nowy temat może stać się kluczowy dla zmobilizowania nowych wyborców i być może pozwoli kandydatom na zgromadzenie kilku brakujących głosów, aby wygrać.

Według sondaży przeprowadzonych w październiku na zlecenie GMI PAC  i Grayscale Investments okazało się, że ponad jedna trzecia wyborców ocenia kandydatów biorąc pod uwagę ich poglądy na krypto.

Jedna czwarta Amerykanów zadeklarowała, że rosnąca inflacja  spowodowała, iż coraz częściej interesują się krypto.

Około 80% opowiada się za lepszym uregulowaniem rynku krypto i – co ciekawe- prawie 40% obywateli USA miało przekonanie, że USA zostały w tyle pod względem przyjaznych regulacji dla rynku krypto.

Warto podkreślić, że zarówno Demokraci jak i Republikanie podchwycili temat krypto i rośnie ponadpartyjny konsensus co do potrzeby przyjaznych regulacji. Debata przedwyborcza pomaga w galwanizowaniu poparcia dla konkretnych uregulowań, które mają być przyjęte w roku 2023- tymczasem kandydaci prześcigają się w przekonywaniu wyborców, że mają kompetencje w dziedzinie rynków kryptowalut – podobnie coraz częściej w Polsce słyszymy polityków wypowiadających się o CBDC. Czy w następnych wyborach w Polsce krypto stanie się jednym z kluczowych tematów?