CYFERIUM®

Artykuł  

23 lutego 2022, 12:25 Autor: CFR

Niemcy wyprzedziły USA w rankingu najbardziej krypto-przyjaznych krajów świata

W ostatnim rankingu Coincub opublikowanym w Q3 2022 Stany Zjednoczone spadły aż o 6 pozycji i z miejsca pierwszego trafiły na miejsce siódme podczas gdy Niemcy są teraz najbardziej krypto-przyjaznym krajem na świecie.

Ranking ten ocenia różne kraje pod względem przejrzystości uregulowań prawnych, jakości infrastruktury instytucjonalnej, zasad podatkowych i dostępności kapitału.

Niemcy nie płacą podatku od zysków z krypto, jeśli trzymali swoje inwestycje przez dłużej niż rok.

Szwajcaria zajęła drugie miejsce jako kraj z bardzo bogatą infrastrukturą prawno- regulacyjną, która sprzyja powstawaniu nowych krypto biznesów . Od lat Szwajcaria jest wiodącym krajem w Europie i nie tylko jeśli chodzi o przyciąganie i wspieranie innowacji krypto.

Na kolejnych miejscach w rankingu znajdują się Australia, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Singapur.

Wprawdzie USA spadły w ostatnim rankingu, co prawdopodobnie wynika z szybszej regulacji krypto przez inne kraje, to należy pamiętać, że w USA toczą się prace nad uregulowaniem krypto i jest to jak na razie jedyny większy kraj, który pozwala na włączenie krypto aktywów do portfolio ubezpieczeń oferowanych przez pracodawców. Być może, w przyszłym roku po akceptacji nowego pakietu regulacyjnego USA znów powrócą na pierwsze miejsce.

Jest jednak warte uwagi, iż kraje takie jak Niemcy i Szwajcaria traktują krypto aktywa i blockchain jako jeden z głównych obszarów wzrostu gospodarczego w kolejnych latach.